סודות האפיה שלנו

במאפיית הבריאות של ראסל, אנו משקיעים מחשבה רבה ברכיבים ובתהליך הייחודי של הכנת הלחם כדי לוודא שהטעם, המרקם והערך התזונתי יהיו שווים בערכם.

– רכיבים –

כדי להבטיח את ערכיו הטבעיים המרביים של הלחם, אנו מתחשבים באיכות של כל רכיב ובוחרים מוצרים טבעיים ולא-מעובדים.
5 רכיבים בסיסיים משמשים להכנת לחם: קמח, מים, מלח, שמרים וזמן.

flour

– קמח –

קמח הוא מקור לפחמימות, שומנים, חלבונים, סיבים, מינרלים וויטמינים – הכול לפי רמת הטחינה של הקמח.
האופים שלנו משתמשים בהרכב של שלושה קמחים, ששונים זה מזה גם ברמת הטחינה שלהם, וכך מייצרים לחמים מגוונים במרקם ובטעם, בלי להתפשר על ערכם התזונתי. הלחמים שלנו מכילים קמחים משני דגנים עיקריים: חיטה ושיפון. רק הבגטים הלבנים, הג'בטות הלבנות ולחם השאור הלבן מורכבים מ-100% קמח חיטה לבן. בשאר הלחמים אין קמח לבן. הקמח העיקרי שאנו משתמשים בו נקרא 'קמח כפרי' והוא מועשר בסיבים תזונתיים.
בתהליך הטחינה שלו, נותרים בתוכו רוב הסובין והנבט, והם המעניקים לו את התכולה הגבוהה של ויטמינים, חלבונים וסיבים תזונתיים.
אנו מקבלים את הקמח שלנו מ"הטחנות הגדולות" בחיפה. טחנת קמח זאת נוסדה ב-1921. היא נבחרה בקפידה בזכות איכותם הגבוהה של הקמח והטחינה בה.

time

– זמן –

העבודה האיטית והמדויקת מאפשרת לבצק להבשיל בטבעיות.

salt

– מלח –

מלח הים שמשמש אותנו טבעי ואינו מעובד כמו מלח השולחן. בתהליך העיבוד המלח מאבד את המינרלים שבו. האופים שלנו מעדיפים את מלח הים משום שהוא מקור טוב למינרלים, כגון מגנזיום, וגם בגלל טעמו המיוחד והשפעתו העדינה על הבצק.
.

water

– מים –

המים שאנו משתמשים בהם מסוננים ונקיים מכימיקלים שבמי ברז.

yeast

– שמרים –

בכל הלחמים אנו משתמשים בשמרים רגילים, חוץ מבלחם שאור. בשבילו אנו מכינים מחמצת מחיטה שנטחנה באבן-רחיים או מחמצת מקמח שיפון שנטחן ביד במאפייה.

רכיבי הבצק אינם הגורם היחיד שמשפיע על הטעם ועל המרקם של הלחם.
גם תהליך הכנת הבצק שלנו משפיע על המוצר הסופי.

shovel

– השיטה –

תהליך האפייה שלנו מקצועי וייחודי. כל לחם נעשה בעבודת יד בלי שום תוספת של חומרים משמרים או משפרי אפייה. לשים את הבצק בעדינות ונותנים לו לנוח. לאחר מכן לשים אותו פעם נוספת, מחלקים אותו ושוב נותנים לו לנוח לפני שיוצרים את צורת הכיכרות. כך אנחנו שומרים על החומרים המזינים שבלחם ויוצרים את הקרום הטעים.
אחרי שיצרנו את הצורה, אנחנו מניחים את הכיכרות בסלסלות במבוק או עוטפים אותן בבד, ומתפיחים 12 עד 16 שעות, בטמפרטורה מבוקרת.
אחרי שתפחו מוציאים את הלחמים למנוחה אחרונה בטמפרטורת החדר, ומסמנים כל לחם בחלקו העליון בחתך עדין או בדגנים מפוזרים. לסיום, אופים את הלחם בתנור אבן-רחיים במאפייה.